Telgárt je v kurze

Za posledné roky prudko rastie úroveň cestovného ruchu. Obec sa stala jadrom služieb a ponúka skvelú možnosť investície v lokalite, ktorá posledné roky výrazne napreduje.

Nachádza sa v Nízkych Tatrách, na dotyk s ďalšími národnými parkmi Muránska planina a Slovenský raj. Výhľad priamo na Kráľovu hoľu umocňuje jej turistický význam a prináša aj turistické vyžitie.
Lyžiarske stredisko

Zima

Ski Telgárt

Lyžiarsky areál je vhodný pre široký okruh vyznávačov zjazdového a freeridového lyžovania alebo snowboardingu. Zjazdovky sú členené na 10 častí, vhodné ako pre začiatočníkov, tak aj pre skúsených, až náročných lyžiarov s prevýšením 400 m. Nachádzajú sa v nadmorskej výške od 905 až do 1300 m a ich celková dĺžka je cca 6,5 km. Na zjazdovkách Stodolisko, Tresník I., Tresník II. – Čeršla, Javorinka, Kozovec a Detský vlek napomáha ku kvalitným lyžiarskym podmienkam vybudovaný zasnežovací systém

Kráľova hoľa

Kráľova hoľa je najvyšší vrch Kráľovohoľských Tatier, nachádza sa vo východnej časti Nízkych Tatier. Vrchol je opradený povesťami, ospevovaný básnikmi a zároveň patrí k najnavštevovanejším vrchom Nízkych Tatier. Poskytuje jedinečný výhľad na Spiš, Vysoké Tatry, Liptov ale aj Horehronie.
VRCH

Turistika

Pamiatka

Dominanta

Chmarošský viadukt

Chmarošský viadukt sa nachádza pri Telgárte a patrí medzi najkrajšie technické pamiatky na Slovensku. Je historicky prvou členenou oblúkovou konštrukciou zo železobetónu v Československu. Je dlhý 113 m a bol postavený v 30. rokoch 20. storočia na trati 173 Červená Skala – Margecany. Týči sa pod Kráľovou Hoľou do výšky 18 m a pre svoj osobitý ráz je veľmi populárny pre turistov.

Dobšinská ľadová jaskyňa

Skutočným krasovým unikátom v Slovenskom raji je Dobšinská ľadová jaskyňa. Podstatnú časť jaskyne objavili v roku 1870 a odvtedy bola predmetom nevšedného záujmu a klimatických pozorovaní. Zásluhou mesta Dobšiná bola jaskyňa rok po svojom objavení, t. j. už v roku 1871 sprístupnená verejnosti. V roku 1887 bola ako prvá v Uhorsku a jedna z prvých v Európe elektricky osvetlená.
JASKYŇA

Turistika